Ahoj,Přes agenturu vasnaroky.cz resime kompenzace za zpožděný let s TAP Portugal. Bohužel to došlo až do fáze podání žaloby. Nemám v dané věci žádné zkušenosti, proto bych se chtěl zeptat, zda by z toho mohla pro mě plynout nějaká nepříjemnost. Například forma nějaké "msty" ze strany letecké společnosti v případě opětovného koupení letenek od nich, nebo cokoliv jiného... Díky za každý názor.M. .

Kompenzace za zpožděný let - soudní vymáhání

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj,

Přes agenturu vasnaroky.cz resime kompenzace za zpožděný let s TAP Portugal. Bohužel to došlo až do fáze podání žaloby. Nemám v dané věci žádné zkušenosti, proto bych se chtěl zeptat, zda by z toho mohla pro mě plynout nějaká nepříjemnost. Například forma nějaké "msty" ze strany letecké společnosti v případě opětovného koupení letenek od nich, nebo cokoliv jiného... Díky za každý názor.


M.

0

Proč by se měla aerolinka mstít? U mě taky vymáhání kompenzace od polských LOT skončilo u soudu a pak jsem s nimi ještě několikrát letěl. Aerolinka ti může dát ban leda z nějakých závažných důvodů, např. ohrožení bezpečnosti, ale kvůli odškodnění, jehož částka pro takto velkou leteckou společnost je naprosto marginální, to určitě ne.

0 Citovat

Náklady jsou sice marginální, jen nechápu, proč některé aerolinky to dotáhnou až tak daleko, že to dojde až na exekutorský úřad. To jsou pak další stovky euro za advokáta, které jsou přeci úplně zbytečné.

0 Citovat

Lebo to väčšina ľudí vzdá, alebo sa uspokojí s nejakým voucherom

0 Citovat

tonic napsal(a):

Lebo to väčšina ľudí vzdá, alebo sa uspokojí s nejakým voucherom

To určitě. Ale ja jsem myslel případ, kdy se to předá až k exekutorovi, jemuž pak musí samozřejmě proplatit odměnu. Tedy případ, kdy aerolinky nerespektují ani rozhodnutí soudu a nechtějí platit. Ale nejsem právník, jen mě to zajímá. 

0 Citovat

Buď naprosto v klidu, je to Tvé právo a nikdo Tě nemůže postihovat za jeho uplatnění, případně vymáhání. Dovedeno do absurdna, pokud by Ti aerolinka opravdu dala ban, tak by jsi z ní mohl vytřískat mnohonásobně víc.

A jinak, pokud budeš úspěšný u soudu, tak Ti to pak už velmi pravděpodobně zaplatí. Jinak, říkám to opakovaně, TAP jsou snad největší svině minimálně v Evropě a nejsi jediný, kdo se s nimi v Česku soudí/soudil.

0 Citovat

Je to prostě "obchodní taktika". Asi si změřili/spočítali (oni do těch čísel vidí), že se jim takový postup vyplatí. Tím, že s nimi znovu poletíte jim umožníte získat zpět část té kompenzace.

0 Citovat

Ok, děkuju všem za odpovědi.

0 Citovat

Mám ty samé zkušenosti se Smart Wings , táhne se to rok . Před dvěma měsíci byl vydán soudem platební rozkaz . 

Jsou to jednoduché počty v letadle bylo cca 140 lidí a k soudu to dotáhne cca 20% . Kdyby odškodnily všechny bez průtahů tak by to bylo za cca 84 000 € ( letělo se do Dubaje ) když vezmu těch 20% tak je to vyjde na cca 20 000 € ( beru odškodnění + úroky + náklady na řízení které soud snižuje když právník zastupuje víc klientů )    .  




0 Citovat

Má zkušenost s ALITALII a vymáhání kompenzace ve spolupráci s Vašenároky.


Byl bych velice rád, ale bohužel pro Vás stále nemám žádné nové zprávy. V rámci exekuce tak nedošlo k vymožení pohledávky či její části. Situace je komplikovaná právě insolvencí (nucenou správou) Alitalia. Další vývoj ohledně budoucnosti tohoto dopravce sledujeme, ale šance na vymožení jsou bohužel opravdu minimální. Rádi bychom dosáhli úspěšného vymožení pohledávky, ale nemůžeme učinit žádné další kroky.

Moc Vám děkuji za pochopení a přeji Vám příjemný den.


Pokud tedy poletíte s těmito espresso pizza siesťákami a něco se stane... nepočítejte s kompenzací :)

0 Citovat

Ja jsem z Alitalie tahal prachy po tom slavnym erroru z Florencie asi 8 mesicu.. Uz nikdy vic.. Nakonec jsem v tom asi 80GBP jeste zahucel, ale 1000 GBP jsem dostal zpatky a uz se mi nechtelo travit dalsi hodiny na telefonu s Indama..

0 Citovat

Vlk76 napsal(a):

Mám ty samé zkušenosti se Smart Wings , táhne se to rok . Před dvěma měsíci byl vydán soudem platební rozkaz . 

Jsou to jednoduché počty v letadle bylo cca 140 lidí a k soudu to dotáhne cca 20% . Kdyby odškodnily všechny bez průtahů tak by to bylo za cca 84 000 € ( letělo se do Dubaje ) když vezmu těch 20% tak je to vyjde na cca 20 000 € ( beru odškodnění + úroky + náklady na řízení které soud snižuje když právník zastupuje víc klientů )    .  

Nevím no, já mám zkušenost, že jen práce exekutora byla přes deset tisíc nebo kolem deseti, už si to nepamatuju přesně. To už jsou třeba peníze, které si mohli odpustit, když rozhodl soud. U letenky za pár korun....ale je to jejich volba a jejich věc, jak se k tomu postaví

0 Citovat

Libor napsal(a):

Nevím no, já mám zkušenost, že jen práce exekutora byla přes deset tisíc nebo kolem deseti, už si to nepamatuju přesně. To už jsou třeba peníze, které si mohli odpustit, když rozhodl soud. U letenky za pár korun....ale je to jejich volba a jejich věc, jak se k tomu postaví



Tak daleko jsem se ještě nedostali , ale zrovna včera jsem se dozvěděl že Smart Wings podalo odpor proti platebnímu rozkazu , takže budeme pokračovat soudem.  Jejich taktika je nereagovat tak uvidíme jak se to vyvine . 

0 Citovat

Zdravím! Já jsem to řešila přes advokátní firmu - https://www.cikr.cz/sluzby/prava...adle/ ;

Rozhodně doporučují! Sama bych to nezvládla..

0 Citovat

Vlk76 napsal(a):



Tak daleko jsem se ještě nedostali , ale zrovna včera jsem se dozvěděl že Smart Wings podalo odpor proti platebnímu rozkazu , takže budeme pokračovat soudem.  Jejich taktika je nereagovat tak uvidíme jak se to vyvine . 


Soudíš se s  nima sám, nebo to jde přes vymahač? Já mám od nich za zpoždění 12 hodin z Egypta již uznání kompenzace (v emailu), ale jinak již nekomunikují.  Takže zvlášť v současné době to vypadá, že fungovat může jen žaloba.

0 Citovat

Mate nekdo zkusenosti s vymahanim kompenzace od TAPu za opozdeny lez z posledni doby… letosni rok? Ja jen jestli ma smysl to s nima vubec resit a neco jim psat nebo to dat rovnou nejaky firme co se zabyva vymahanim. Diky

0 Citovat

Zeptám se, jestli jsem to špatně pochopila či je chyba u letecký společnosti... Když byl zrušenej let a já měla víc letenek na jedné rezervaci, tak mám nárok na tu kompenzaci podle počtu letenek nebo ne? Protože peníze poslali, ale jen za jednoho :-( . Ve formuláři ani nebyla možnost vyplnit počet osob, to by se jim mělo snad automaticky ukázat pod tou rezervací...

0 Citovat

no kazdy musi ziadat za seba, pripadne splnomocnenie

1 Citovat

Aaaha, to su trubka, to mě nenapadlo :-)

0 Citovat

Ja jsem zadala za 4 lidi na jedne rezervaci a normalne kompenzovali 4. Psala jsem email.

0 Citovat

Me naopak prekvapilo, kdyz Aer Lingus stacilo, ze jsem jim napsal mail, ze to me maji zaplatit za vsechny cestujici z dane rezervace. Dal to vubec neresili a poslali mi to.

Podle me kdyby se jim pak ozval nekdo dalsi z te skupiny, museli by take platit a po me to vymahat, ale nejsem pravnik.

0 Citovat

Ja som mal s TAPom oneskoreny 1.let a nestihol 2., dali mi nahradu az na dalsi den - oneskorenie cez 33hod.

Na kompenzaciu udajne narok nemam - problem vo vzdusnom priestore...

Neboli schopni ani uhradit hotel a taxi, zevraj si mam najst a preplatia - ak by ani k tomu nedoslo, na koho sa obratit, riesia aj toto agentury, alebo len kompenzaciu?

0 Citovat

sali napsal(a):

 

 

Soudíš se s  nima sám, nebo to jde přes vymahač? Já mám od nich za zpoždění 12 hodin z Egypta již uznání kompenzace (v emailu), ale jinak již nekomunikují.  Takže zvlášť v současné době to vypadá, že fungovat může jen žaloba.

Tak kompenzace od Smartwings vyřešena. Týden před uplynutím promlčecí lhůty jsem jim poslal e-mail s upomínkou a nutností podat platební rozkaz, pokud nezaplatí do 3 dnů. Protože jsem k datu promlčení byl v zahraničí, tak jsem preventivně podal platební rozkaz před mým odjezdem. Následující den jsem měl peníze na účtě, tak jsem po návratu rozkaz ze soudu stáhl. Poučení pro příště řešit co nejdříve, jinak si člověk přidělá práci.

1 Citovat

My jsme 13.11.22 měli zpožděný let s Ryanair z Janova do Vídně o 12 hodin. O kompenzaci jsem požádala hned druhý den ráno a včera, t.j. 24.11.22 už mi přišly peníze 500 EUR na účet. Asi to chce reagovat co nejdřív ( anebo je to náhoda?)

0 Citovat

V srpnu 2021 jsme meli zpozdeny let s Wizzair. Hned po zpozdeni jsme zacali resit kompenzaci pres spolecnost claimcloud. V rijnu prisel mail o predani zadosti k soudnimu jednani. Na konci listopadu 2022 prisel mail, ze dostaneme kompenzaci.

Z 250e prijde 98.75.

0